شرایط و مقررات استفاده از سامانه کیدو

کیدو سامانه ارتباطی مابین مهد کودک ها (مدیران مهد و مربیان) با والدین کودک بوده و جهت تسهیل امور روزانه مهدکودک و اطلاع والدین از وضعیت کودک می باشد. استفاده از این سامانه به معنای آگاه بودن، پذیرش و قبول شرایط و تعهدات مندرج در این توافقنامه از سوی کاربران تلقی می‌شود. لطفا به دقت آن را مطالعه نمایید.

اصطلاحات قراردادی

در این توافقنامه اصطلاحاتی درج گردیده که معانی معادل آنها در زیر ذکر شده است.

کیدو : نام تجاری سامانه ارتباطی بین والدین و مهد کودک است. با مالکیت شرکت تجارت الکترونیک افراسان

مدیرمهد : نام کاربری و رمز عبوری که برای هر شخص حقیقی و حقوقی که اقدام به خرید اشتراک سامانه کیدو جهت استفاده یک یا چند مهد کودک نماید صادر شده و امکان مدیریت تمامی نام های کاربری زیر مجموعه را دارا می باشد.

کاربر: هر فردی (شامل مدیریت مهدکودک ها، مربیان و والدین کودکان) که نام کاربری و رمز عبور جهت استفاده از سامانه را دراختیار دارد کاربر نامیده می شود.

مسدود کردن حساب کاربری : اقدام به مسدود کردن حساب کاربری توسط مدیر سامانه کیدو، مسدود کردن حساب کاربری نامیده می شود.

مقررات عمومی

۱– کیدو سامانه ارتباطی بین والدین و مهد کودک است.

۲– کلیه اصول و رویه‌های کیدو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و قانون جرایم رایانه ای است. متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. عدم آگاهی از قوانین فوق الذکر به منزله رفع مسئولیت از کاربر نمی شود. کیدو حق اصلاح و تغییر شروط این توافقنامه را کلا یا جزئا داراست و باید شروط اصلاح شده یا تغییر یافته را از طریق سایت یا پست الکترونیکی اعلام نماید. استفاده کاربران بعد از تاریخ ثبت نام به معنی پذیرش هرگونه تغییرات است.

۳– مربیان و مدیریت مهدکودک می بایست تمام درخواست های خود را از طریق ارسال درخواست پشتیبانی آنلاین برای بخش مربوطه در کیدو مطرح نمایند، همچنین مواردی که نیازمند بررسی و پیگیری می باشند الزاما از طریق بخش پشتیبانی و راه های ارتباطی مشخص شده (پشتیبانی آنلاین و ایمیل) پیگیری می شوند کیدو به درخواست های ارسالی از طریق دیگر از جمله تلفن، فکس و… ترتیب اثر نخواهد داد.

۴– والدین می بایست تمام درخواست های خود را از طریق ارسال درخواست پشتیبانی و ابلاغ مشکل از طریق راه های تماس با مدیریت مهدکودک مطرح نمایند، همچنین مواردی که نیازمند بررسی و پیگیری توسط مدیر سامانه باشد الزاماً از طریق بخش پشتیبانی و توسط پرسنل مهد کودک پیگیری شوند بخش پشتیبانی کیدو به درخواست های ارسالی از طریق دیگر ترتیب اثر نخواهد داد.

۵– تیم پشتیبانی کیدو برای عدم بروز اشکال یا قطعی نهایت تلاش خود را میکند. وباتوجه به این که سرویس ارایه شده نسخه اولیه میباشد کاربر بدین وسیله موافقت می نماید که در صورت بروز مشکل در استفاده از خدمات کیدو، صبورانه برخورد نماید.

۶– کاربران باید از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه برخوردار باشد. چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی به عنوان کاربر این توافقنامه را منعقد می نماید، دارای اختیارات قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه باشند. و تضمین می کنند هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.

۷– کاربر موظف است تمامی اطلاعات درخواستی در مرحله ثبت نام را به درستی تکمیل نماید و مسئولیت صحت این اطلاعات بر عهده کاربر می باشد.

۸– کاربر حق واگذاری شناسه خود به شخص دیگر را ندارد و در صورت چنین اقدامی همه مسئولیت ها وعواقب آن برعهده خود کاربر است.

۹– هر کاربر با مشخصات فردی ذکر شده خود فقط می تواند یک حساب کاربری در کیدو داشته باشد.

۱۰– اگر مدیر مهد به مدت سه ماه وارد بخش مدیریت حساب خود نشود، ابتدا تیم پشتیبانی کیدو اخطاری را به آدرس پست الکترونیک شخص ارسال می کند در صورت عدم پاسخگویی تیم پشتیبانی می تواند حساب مدیر مهد کودک را مسدود نماید. تیم پشتیبانی کیدو در قبال این کار هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

۱۱– کاربر متعهد می گردد اطلاعات صحیح و کامل خود را در زمان ثبت نام و همچنین زمان استفاده وارد کند. در هر صورت کاربر به اطلاعات خود دسترسی دارد و می تواند اطلاعات ناقص یا نادرست خود را اصلاح نماید. کاربر باید اطلاعات ثبت نام را برای حفظ صحت و کامل بودن آنها بروز رسانی نمایند. همچنین متعهد می گردد که از ایمیل اشتباه (غیر از ایمیل ثبت شده و تایید شده در زمان ثبت نام) استفاده نمی کنند، هویت شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر را جعل نمی کند یا به هر نحوی هویت اصلی خود را مخفی نمی کند.

۱۲– تمام محتویات سایت و سامانه کیدو از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، تصویر، قالب سایت، اسکریپت هاو اسامی خدمات قابل ارائه و… متعلق به شرکت تجارت الکترونیک افراسان می باشد و مشمول حمایت های مقرر در قوانین مالکیت معنوی و فکری داخلی و بین المللی می باشد. همچنین هیچ یک از محتویات سایت و سامانه کیدو قابل تولید مجدد، کپی برداری، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نمی باشد. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی حق پیگرد قانونی را برای شرکت تجارت الکترونیک افراسان محفوظ می دارد.

۱۳– کیدو در هیچ نقطه ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه سرویس ها، تراکنش های مالی و خدمات قابل ارائه فقط در سایت رسمی کیدو می باشد. در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سوء استفاده از سایت، حق پیگرد قانونی برای شرکت تجارت الکترونیک افراسان محفوظ می باشد.

۱۴– چنانچه هریک از شروط، تعهدات مصرح در این توافقنامه یا اجرای آنها به دلیل مغایرت با قوانین یا به موجب حکم مراجع ذیصلاح نامعتبر و غیرقابل اجرا باشد، این امر به معنای بی اعتباری سایر شروط و تعهدات نمی باشد. عدم اعمال هریک از مقررات این توافقنامه به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.

۱۵– کلیه مکاتبات به صورت کتبی خواهد بود که از طرف کیدو و از طریق ایمیل به نشانی office@kido.ir می باشد و مکاتبات با مهد کودک ها نیز از طریق ایمیل ثبت شده ایشان در زمان ثبت نام خواهد بود.

۱۶– کلیه پرداخت ها مربوطه خرید اشتراک سامانه برای مهد کودک می باید از سوی مدیر مهد و به صورت حواله بانکی به یکی از حساب های معرفی شده در زمان خرید اشتراک و با استفاده از سامانه های معتبر بانکی صورت بگیرید و پس از دریافت اطلاعات دقیق پرداخت از طریق بخش فروش قابل پیگیری خواهد بود.

۱۷– از ارائه خدمات به مهد کودک ها و مجموعه هایی که خدمات آنها مغایر با قوانین جاری تجارت و کسب و کار جمهوری اسلامی ایران باشد معذوریم و در صورت مشاهده مغایرت، نام کاربری مربوطه مسدود و هزینه پرداختی نیز به عنوان بخشی از تخلف از قوانین کیدو عودت داده نخواهد شد. در صورت تغییر کاربری و یا انحلال مهد کودک، کیدو هیچگونه مسئولیتی در قبال استرداد بخشی از مبلغ پرداختی یا کل آن مبلغ را ندارد.

۱۸– تیم کیدو اجازه دارد در هر زمان به روزرسانی های جدید و اصلاحات لازم برای تمام قسمت ها اعم از ابزار چت و درخواست، محیط گالری، پنل مدیریت، پنل مربیان و … بدون اطلاع قبلی ارائه نماید.

۱۹– درصورتی که کاربری بدون عقد قرارداد همکاری، اقدام به کسب درآمد از کیدو و فروش اکانت به غیر بکند، تمامی نام های کاربری مرتبط با آن کاربر مسدود و هزینه های پرداختی عودت داده نخواهد شد و مسئولیت آن به عهده خریدار آن حساب می باشد. و در این صورت، شرکت تجارت الکترونیک افراسان حق پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می دارد.

۲۰– مطابق ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک، کاربر می تواند طی مدت حداقل ۷ روز کاری ، از سرویس خریداری شده انصراف دهد. شرکت تجارت الکترونیک افراسان در این صورت موظف است عین مبلغ دریافتی را مطابق بند ج ماده ۳۸ به کاربر مسترد نماید.

امنیت

۱– برای تسهیل دسترسی والدین و مربیان، پیوندی از صفحه ورود به سامانه کیدو در سایت مهدکودک ها می توان ایجاد نمود. ، کیدو در قبال محتوای موجود در این سایت ها هیچ گونه مسئولیتی ندارد. ضمن اینکه پیوند به این سایت ها به معنای تایید محتوا، محصولات و خدمات موجود در این سایت ها و یا هر نوع ارتباط با اداره کنندگان آنها نمی باشد.

۲- کاربر از هر طریقی که با کیدو ارتباط برقرار کند، کیدو خلاصه ای از این ارتباطات را در حساب کاربری وی با هدف ارتقاء سرویس دهی به کاربران، نگهداری آمار و جلوگیری از کلاهبرداری و سوء استفاده های احتمالی از کاربران نگهداری می کند. کیدو در صورت نیاز به این اطلاعات توسط دستگاه های ذیربط، این اطلاعات را به آنها واگذار می کند.

۳- جز در صورت وقوع تخلف و موارد مذکور در فوق، کیدو صرفا با درخواست کاربر و یا درخواست دستگاه های ذیربط می تواند حساب وی را مسدود کند، در این حالت برای پیگیری های آتی جهت جلوگیری از هر گونه سوء استفاده اطلاعات کاربری تا یک سال نزد کیدو باقی خواهد ماند و پس از گذشت مدت زمان فوق تمامی محتوی ایجاد شده در زمان استفاده از سامانه و مدارک احراز هویت دریافتی از کاربر به صورت کامل حذف و تنها تاریخچه ای از مکالمات کاربر با کیدو ذخیره خواهد شد.

۴- کیدو به منظور پاسخگویی به سوالات، درخواست ها و مدیریت سامانه امکان کسب اطلاعات شخصی مدیر مهد و کاربران دیگر شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، نشانی، ایمیل و شماره تلفن وی را دارد. این اطلاعات نزد کیدو محرمانه تلقی می شود و بدون اجازه کاربر جز در شرایطی که برای پیشبرد سفارش، درخواست، مدیریت و رفع اشکال سامانه لازم باشد، به اشخاص ثالث واگذار نخواهد شد (دستگاه های امنیتی و ذیربط مشمول این ماده نمی شوند.) به علاوه در این خصوص کاربر به کیدو اجازه می دهند که اطلاعات ارائه شده توسط کاربر را بین کارکنان خود برای اهداف مطروحه به اشتراک بگذارد .

۵- اطلاعات کاربر در سامانه کیدو محرمانه تلقی می شود و جز به حکم قانون یا دستور مقام صالح قضایی در اختیار فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد..

۶- مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هر گونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین وسیله موافقت می نماید هر گونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعا به تیم پشتیبانی کیدو اطلاع دهد.

۷- کاربر مطلع است که ارسال اطلاعات شخصی، چه به صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق اینترنت همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی باشد. بنابراین شرکت تجارت الکترونیک افراسان مسئولیتی در قبال نواقص امنیت تکنولوژی نخواهد داشت. با این وجود شرکت تجارت الکترونیک افراسان تمام تلاش خود را به منظور حداقل نمودن و در صورت امکان جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و استفاده غیر صحیح از اطلاعات مندرج در سامانه را به کار می بندد. در هیچ موردی چنین حمایتی کمتر از استانداردهای معقول مراقبت نخواهد بود. در هر صورت شرکت تجارت الکترونیک افراسان هیچ گونه تعهدی در خصوص جبران خسارات فعلی یا آتی ندارد.

۸- با ثبت نام در سامانه کیدو، به شرکت تجارت الکترونیک افراسان این اجازه را می دهید که بدون اطلاع قبلی نام، لوگو و آدرس سایت شما را در لیست مشتریان خود به نمایش سایر کاربران دربیاورد.

۹- تمامی اطلاعات ذخیره شده توسط کیدو تحت شرایط ماده ۸ قانون تجارت الکترونیک ذخیره می شوند.

فورس ماژور

۱– هیچ یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تاخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، مسئول نخواهد بود. این موارد شامل موارد ذیل است اگرچه محدود به آن ها نیست: آتش سوزی، سیل، زلزله، تصادف، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع برق، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش بینی طبیعی و …

حل اختلاف

۱– این توافقنامه طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است. هر گونه اختلاف راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن برای داوری به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان ارجاع می شود. نظر شورای انتظامی استان قطعی و لازم الاجراست. شرط داوری حاضر موافقتنامه ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می شود و در هر حال قابل اجراست.

فهرست